 |
|
Pytania i Odpowiedzi
Jak rozmna¿a siê platany (platanus x acerifolia) z nasion?? Mam przywiezione nasiona z Pary¿a i chcia³bvym sobie platana rozmno¿yæ. Dziêkujê za odpowied¼. Pozdrawiam. Pyta: Jasiu Pytanie zadano 15 paĹşdziernika 2006Platan wymaga stratyfikacji ciep³o-ch³odnej. Najpierw nasiona powinny byæ umieszczone w wilgotnym piachu, w temp. pokojowej ok. 2 tygodnie, a potem w temp. 4-6°C na ok. 2 miesi±ce. Najwy¿sza pora zabraæ siê za stratyfikacjê, je¶li nasiona maj± byc wysiane w tym roku [po³owa kwietnia].
Bardzo niski odsetek nasion kie³kuje - lepiej wysiaæ wiêcej.
Pozdrawiam,
Adam £apott
Proszê o podanie podpisu do wstawienia pod odpowiedzi± oraz informacji, czy email ma byæ tylko do mojej wiedzy, czy widoczny tak¿e dla go¶ci serwisu. Domy¶lnie wstawiam email na stronê.
UWAGA! Zanim zadasz pytanie sprawd¼ w wyszukiwarce i w forum czy kto¶ ju¿ nie zada³ podobnego!
Zg³aszanie pytañ mo¿liwe jest na podstronach pytañ.
Ten dzia³ nie s³u¿y do pisania prac dla uczniów, pytania na które odpowied¼ jest d³u¿sza ni¿ 600 znaków mog± pos³u¿yæ za ewentualny temat do felietonu, ale nie zostan± tu rozwiniête!
|
|
PRZECZYTAJ TO:
- Formularz przyjmuje pojedyncze s³owa, czê¶ci s³ów, oraz ca³e frazy, np: "Jod³a", "Jarzêb", "ma³e drzewa"
- Je¿eli szukasz informacji na przyk³ad na temat chirurgii drzew wpisz czê¶æ s³owa, np: "chirurg", poniewa¿ w pytaniach mo¿e siê znajdowaæ: chirurgia, chirurgii, chirurgiê itp.
|
|
Wyszukiwarki w DiK
O leksykonie
|
 |