zaawansowane »
wróæ na stronê g³ówn± rejestracja | logowanie   
.
.
Historia
.
Budowa
.
Ekologia
.
Wykorzystanie
.
Systematyka
.
Literatura
.
S³ownik terminów
.
S³ownik nazw drzew i krzewów
.
Lista Opisów Drzew
.
.
Ogrodnictwo
.
Uprawa doniczkowa
.
Sadownictwo
.
Choroby i szkodniki
.
Rozpoznawanie i opisy
.
Prawo
.
Le¶nictwo
.
Pozosta³e
.
.
Sztuka
.
Ciekawostki
.
Galerie
.
Tapety
.
Sondy
.
.
.
Pytania i Odpowiedzi

Witam! Mam pytanie, czy na wycinke drzew na terenie nale¿±cym do wspólnoty mieszkaniowej wystarczy zgoda zarzadu czy ka¿dego mieszkañca z osobna.
Pyta: murii
Pytanie zadano 14 grudnia 2007

Usuniêcie drzew/krzewów jest czynno¶ci± przekraczaj±c± zwyk³y zarz±d, dlatego zgodê musi wyraziæ ka¿dy ze wspó³w³a¶cicieli nieruchomo¶ci. Zgoda wspó³w³a¶cicieli mo¿e mieæ formê uchwa³y.
kiksia
odpowied¼ z 18 marca 2010
Nie do koñca jest to prawd±. Odpowied¼ zale¿y od rodzaju wspólnoty. W tzw. ma³ej wspólnocie wszyscy musz± wyraziæ zgodê, natomiast w du¿ej wspólnocie nale¿y mówiæ o dwóch przypadkach. Przy zwyk³ym zarz±dzie, gdy drzewa s± martwe i stanowi± zagro¿enie nie musi byæ podejmowana uchwa³a, wystarczy zgoda zarz±du. Gdy sprawa wykracza poza zwyk³y zarz±d (inwestycja) musi byæ uchwa³a przyjêta wiêkszo¶ci± g³osów. W ka¿dej sytuacji warto jednak siêgn±æ do przyjêtych zasad funkcjonowania wspólnoty.
Dedio
odpowied¼ z 26 sierpnia 2010
Proszê o podanie podpisu do wstawienia pod odpowiedzi± oraz informacji, czy email ma byæ tylko do mojej wiedzy, czy widoczny tak¿e dla go¶ci serwisu. Domy¶lnie wstawiam email na stronê.

UWAGA!
Zanim zadasz pytanie sprawd¼ w wyszukiwarce i w forum czy kto¶ ju¿ nie zada³ podobnego!


Zg³aszanie pytañ mo¿liwe jest na podstronach pytañ.

Ten dzia³ nie s³u¿y do pisania prac dla uczniów, pytania na które odpowied¼ jest d³u¿sza ni¿ 600 znaków mog± pos³u¿yæ za ewentualny temat do felietonu, ale nie zostan± tu rozwiniête!

Szukaj w pytaniach:
PRZECZYTAJ TO:

- Formularz przyjmuje pojedyncze s³owa, czê¶ci s³ów, oraz ca³e frazy, np: "Jod³a", "Jarzêb", "ma³e drzewa"

- Je¿eli szukasz informacji na przyk³ad na temat chirurgii drzew wpisz czê¶æ s³owa, np: "chirurg", poniewa¿ w pytaniach mo¿e siê znajdowaæ: chirurgia, chirurgii, chirurgiê itp.
Wyszukiwarki w DiK
O leksykonie
przewodnik po serwisie
historia serwisu
napisz do nas
zareklamuj siÄ™

Ikonki w serwisie:
- Informacje,
- Systematyka,
- Pomoc,
Link - Link

Valid HTML 4.01 Transitional

©2000-2012 drzewa.net | Wspólpraca | Prawa autorskie | SEO Monitor by MyPagerank.Net